Beşiktaş: Transfer harekatı başladı!

Beşiktaş: Transfer harekatı başladı!

20 Şubat 2021 0 Yazar: admin

Beşiktaş idaresi kontratı bitecek olan futbolcular ve kulüpleriyle şimdiden kelam kesmeye çalışıyor.

Dönem başında yapılan transferlerin birçoklarının performansından şad kalan siyah beyazlılar, gelecek dönemin planlamasına başladı.

Beşiktaş’ta Atiba ve Dorukhan’ın yanı sıra kiralık olarak gelen Ghezzal, Mensah, Rosier ve Montero’nun mukaveleleri Haziran ayında sona eriyor.

Rosier ve Ghezzal’ın kulüpleriyle temasa geçen siyah beyazlı yöneticile, Mensah ve Montero için ligin bitmesini bekleyecek.

Rosier için Sporting ile görüşen siyah beyazlı yöneticiler Portekiz kulübünün 4 milyon Euro’luk isteğiyle karşılaştı.

Portekizli yetkililerle pazarlık sürecine başlayan Ahmet Parıltı Çebi ve kurmayları, bonservis bedelinin 2.5 milyon Euro düzeyine indirmesi durumunda Fransız bek ile yola devam etmek istiyor.

Ghezzal için ise Premier Lig takımı Leicester City ile görüşen Beşiktaşlı yöneticiler ‘’Sezon sonu görüşelim.’’ karşılığını aldı.

Şampiyonalar Ligi’ne gidilmesi durumunda Beşiktaş’ın 28 yaşındaki oyuncuyu takımına katma ihtimali bulunuyor.

Dönem başında 1 yıllık yeni kontrat imzalanan Atiba’da karar Kanadalı oyuncuya bırakılacak. İdare, Atiba’nın her kararına ‘tamam’ diyecek.

Deneyimli oyuncu futbola devam etme kararı verirse 1 yıl daha mukavele imzalanacak; emekliye ayrılması durumunda ise teknik heyete dahil olacak.

Beşiktaş, belirsizliğini koruyan Dorukhan Toköz ile şimdi muahede sağlayamadı. Lider Ahmet Işık Çebi’nin 1 ay mühlet tanıdığı Dorukhan için müddet daralırken Dorukhan 7 milyon lira garanti fiyat ve maç maşı 100 bin liralık teklife olumlu cevap vermedi.

Beşiktaş’ın yeni bir teklifte bulunmayacağı genç oyuncunun durumunun ay sonunda netleşmesi bekleniyor.

Kaynak: A Spor