Fenerbahçe haberi | Altay Bayındır’dan transfer açıklaması!

Fenerbahçe haberi | Altay Bayındır’dan transfer açıklaması!

21 Şubat 2021 0 Yazar: admin

Fenerbahçe forması giyen başarılı kaleci Altay Bayındır, Avrupa devlerinin radarına girdi. İngiltere ve Hollanda’nın esaslı kulüplerinin yakından izlediği Altay Bayındır, Tivibu Spor’da yayınlanan ‘Atan Alır’ programına konuk oldu. Şükran Albayrak’ın sorularını yanıtlayan Altay Bayındır, samimi karşılıklarıyla dikkat çekti.

Mesleğiyle ilgili açıklama yapan Altay Bayındır, “Kulübümüzün çıkarları doğrultusunda kulübümüze fayda sağlayacaksa kararımı veririm. Benim önceliğim her vakit kulübüm. Ben kendimi Fenerbahçe’ye ilişkin hissediyorum. Fenerbahçe benim hayatımın büyük bir parçası” dedi.

Altay Bayındır futbola başlama öyküsünü ise şöyle anlattı:

“Futbola birinci başladığımda kaleye geçmeme imkan yoktu. Daha çok oyunda olmayı seçerdim. Bu durumun bana çok katkıları da oldu. Ama bir gün idmana kaleci gelmedi. Hocamız da boyum uzun olduğu için beni kaleye geçirdi. Bu durum biraz hoşuma gitti, atlayıp zıplayıp kurtarış yapmak beni cezbetti. Sonra annemle konuştum, ‘Anne, ne yapayım kaleye mi geçeyim?’ dedim. Onun öngörüsü de beni düşünerek oldu. Alanda daha temaslı ve güç bir gayret olduğunu düşünerek bana, ‘Oğlum fazla yıpranma kaleye geç’ dedi. O da düşünemedi herhalde, aslında kaleciler daha çok yıpranıyor.”

“BİRÇOK SPOR DENEDİM, EN RAHAT HİSSETTİĞİM FUTBOL OLDU”

Sporla içli dışlı bir ailede büyüdüğünü belirten Altay Bayındır, daha evvel birçok farklı spor kolunu denediğini söyleyerek, “Babam her vakit sporla uğraşmanın faydası olduğunu söylerdi. Ablam da voleybolcuydu. Ben daha evvel Bursa’da yüzme ve tekvando yapmıştım. Birçok sporu denedim fakat kendimi en rahat hissettiğim spor futbol oldu” halinde konuştu.

“BEN BEDEL VERDİĞİM İSİMLER DIŞINDA KONUŞULANLARI ÇOK KALE ALMIYORUM”

Sarı lacivertlilerin file bekçisi, Türkiye’de taraftarların ve futbol dışındaki insanların futbol hakkında haklı-haksız birçok eleştirisi olduğunu ve bu nedenle Türkiye’de futbol oynamanın güç olduğunu lisana getirdi. Altay, “Ben yalnızca ülkemizde futbol oynadım. Münasebetiyle bizim ülkemizde futbol oynamanın güç olduğunu söyleyebilirim. Türkiye’de futbolu herkes futbolculardan, teknik yöneticilerden fazla biliyor. Sokaktaki vatandaşlarımız bile çok fazla bilgi sahibiler. Doğal olarak televizyonu açıp izlediklerinizle alakalı bilgi sahibi olabiliyorsunuz. Bazen bir olayın nasıl ya da ne biçimde olduğunu düşünmeden sen de yorumunu katmak istiyorsun. Lakin bunun sonuçlarını düşünen pek fazla insan yok. Dolaysıyla bu durum futbolcuları da yoruyor. Ben kıymet verdiğim isimler dışında konuşulanları çok kale almıyorum. Hocalarımız ve kıymet verdiğim insanların söyledikleri çok değerli. Lakin bu konuşulanlar beni yordu demiyorum. Yalnızca kimi durumlara karşı dik durmak için bazen yaşını yaşamaman gerekiyor. Yaşının üzerinde düşünmen gerekiyor. Böylelikle dertlerin seviyesi ne olursa olsun yaşadıklarının akabinde yolunda sağlam halde yürüyebiliyorsun” tabirlerini kullandı.