Fibromiyalji ağrılarına Özgün Yoga Sistemi ile son!

Fibromiyalji ağrılarına Özgün Yoga Sistemi ile son!

12 Şubat 2021 0 Yazar: admin

Günümüzde birçok kişi sağlıklı ve keyifli bir ömür istiyor ve bunun yollarını arıyor. İçinde bulunduğumuz Covid-19 sürecinde bedensel olarak daha az hareket etmenin getirdiği fizikî meseleleri aşmak, bağışıklık sistemini güçlendirmek, oluşan gerginlik ve gerilimi ortadan kaldırmak için Memleketler arası Yoga Federasyonu’na (UYF) üye uzman antrenörler, herkesin meskenlerinde rahatlıkla uygulayabileceği Yepyeni Yoga Sistemi tekniklerinden oluşan yararlı görüntüler hazırlıyor.

Üst üste 6. sefer Dünya Yoga Şampiyonu ve Yoga Olimpiyat Şampiyonu olan Merve Tanrıverdi tarafından hazırlanan “Fibromiyalji için Yoga/En Tesirli Yöntem” görüntüsü ile fizikî ve zihinsel sıhhati dengeleyerek fibromiyalji ağrılarına elveda demek mümkün. Özgün Yoga Sistemi’ne ilişkin tekniklerden oluşan bu pratik görüntü sayesinde fibromiyalji ağrılarının yarattığı gerilim ve gerginlikten de kurtulabileceksiniz.

Özgün Yoga Sistemi görüntülerinin danışmanlığını Memleketler arası Yoga Federasyonu Lideri Akif Manaf yapıyor. UYF Lideri Manaf, Özgün Yoga Sistemi ile ilgili şu noktalara dikkat çekiyor: “Gerçek Yoga yani Yepyeni Yoga Sistemi, üniversal bir spordur. Tüm sporların hem atası hem de anasıdır. Yeryüzünde mevcut olan tüm sporlar yoga temelinin üzerine oturur. Sekiz basamaklı Orjinal Yoga Sistemi’nin üçüncü basamağı Asana olarak isimlendirilen duruşlardan oluşur. Asanalar, tam fizikî ve zihinsel rahatlamaya ulaşmak için vücudu ve zihni uyumlu bir biçimde harmanlar. Yepyeni Yoga Sistemi’ndeki duruşların nizamlı uygulanması fizyolojik sistemi tümüyle gençleştirir. Duruşlar sıhhat, hoşluk, güç, dayanıklılık, hafiflik, aydınlık, sinirsel dinginlik ve memnunluk verir. Omurga esnekliğini artırır, bağışıklık sistemini güçlendirir. Tertipli uygulama harikalık getirir. Orjinal Yoga Sistemi’nde yer alan duruşlar basamak aşama, muhakkak bir sırada ve uzman eşliğinde uygulandığında vücut ve ruh sıhhatine çok değerli faydalar sağlar. Tesirli olmalarının en büyük sebebi, hakikat nefes ve konsantrasyon eşliğinde uygulanmalarıdır.”

Memleketler arası Yoga Federasyonu Lideri Akif Manaf, “Fibromiyalji için Yoga/En Tesirli Yöntem” görüntüsündeki tekniklerin yararlarını ise şu biçimde anlattı: “Bu görüntüde fibromiyalji ağrıları yaşayan şahısların yararlanabileceği çok özel Özgün Yoga Sistemi teknikleri yer almaktadır. Görüntüde yer alan teknikler ile kas, kemik ve eklem yapısı güçlenmektedir. Hudut sistemi gevşemekte, sinirsel ve zihinsel gerginlik atılmaktadır. Duruşlar vücuda hafiflik hissi verirken esnekliği artırmaktadır.”

Üst üste 6. sefer Dünya Yoga Şampiyonu ve Yoga Olimpiyat Şampiyonu olan Merve Tanrıverdi, duruşları uygularken vücudu zorlamadan çalışılmasının değerini vurguladı. Tanrıverdi, “Videodaki teknikleri tertipli bir formda uygulayarak daha kaliteli bir yaşama merhaba diyebileceksiniz” diyerek, herkesi Yepyeni Yoga Sistemi’nin bütünsel sıhhati müspet tarafta destekleyen çok tesirli tekniklerini uygulamaya davet etti.