Flaş Fenerbahçe açıklaması: Futbolcular Erol Bulut’a güvenmiyor!

Flaş Fenerbahçe açıklaması: Futbolcular Erol Bulut’a güvenmiyor!

22 Şubat 2021 0 Yazar: admin

Fenerbahçe, Harika Lig’de ağır yara aldı. Kadıköy’de Göztepe’yi konuk eden Sarı-lacivertliler, rakibi Galatasaray’ın kazandığı haftayı 1-0 yenilgi alarak puansız kapattı.

Fenerbahçe – Göztepe maçı sonrası teknik yönetici Erol Bulut tenkitlerin odak noktası oldu. Oyuncu tercihleri ve atılımlarıyla taraftarından da reaksiyon alan Erol Bulut’un Göztepe maçı performansını Fanatik Gazetesi müellifi Metin Tükenmez yorumladı.

Futbolda savunma yapmanın kolay, hamle etmenin güç olduğunu, Fenerbahçe’nin atakta sorun yaşadığını tabir eden Metin Tükenmez, “Göztepe’nin planı tuttu. Plan tutmasında Fenerbahçe’nin oyun içinde taktik değişikliğe gitmemesi belirleyici oldu. Zira bu türlü kapalı defanslara karşı oynamanın belli kuralları vardır. Ya kanatları kullanırsınız, ya ceza alanı üzerine bol bol şut atacaksınız ya da duvar paslarıyla delmeye çalışacaksınız. Fenerbahçe bunların hiçbirini yapmadığı üzere kenar ortaları yaparak Göztepe’nin uzun stoperlerine avantaj sağladı.” dedi.

Fenerbahçe’nin Göztepe maçında şanslı olduğunu söyleyen Metin Tükenmez, “Skor olarak daha farklı sonuçlar çıkabilirdi. Fenerbahçe kaybedebilir, kazanabilir bunlar sorun değil lakin kadro içerisinde sorun olan ögeler vardır. Örneğin, performansı en düşük oyuncu Mesut Özil olduğu halde Erol Bulut kendinde onu değiştirecek gücü hissetmedi. Fenerbahçe bu maçı telafi edebilir. Fenerbahçe’deki asıl sorun; oyuncuların teknik yönetici Erol Bulut’a güvenmemesi. Caner Erkin’in oyundan çıkarken yaptığı el hareketleri de bunu gösteriyor. Fenerbahçe bunları aşamadığı için yarışın gerisinde kalabilir.” dedi.