Boyd’un açıklamalarına sert reaksiyon: Boşu boşuna ‘şikeci’ damgası yiyeceksin!

Boyd’un açıklamalarına sert reaksiyon: Boşu boşuna ‘şikeci’ damgası yiyeceksin!

8 Mart 2021 0 Yazar: admin

Galatasaray – Sivasspor maçının akabinde Sivasspor forması giyen Boyd’un açıklamaları gündem yarattı. Türk Telekom Stadı’nda 2-2 tamamlanan müsabakanın akabinde Beşiktaş’ın esi futbolcusu Boyd, yaptığı açıklamada “Bugün çok kıymetli bir maçtı, Beşiktaş için de kıymetliydi. Sivasspor’a puan kazandırdık. Gol attığım için memnunum. Hem Sivasspor’a hem de Beşiktaş’a yardım ettiğim için çok memnunum.” sözleriyle reaksiyon topladı.

Tivibu Spor’da konuşan müellifimiz Erman Özgür, Boyd’un açıklamalarını sert sözlerle eleştirdi.

Bir futbolcu için bir camiayı sevmenin profesyonelliğin önüne geçmemesi gerektiğini söyleyen Erman Özgür, “Boyd’un maç sonunda Beşiktaş’tan bahsetmesi hiç etik değil. Çok çok yanlış. Aslında her şeyden nem kapmaya müsait bir ortam var. Beşiktaş da bundan ziyan görür. Beşiktaş’la da maçın var. İstek hoca oynatsa bir türlü oynatmasa bir türlü” dedi.

Sivasspor forması giyen Boyd’un açıklamaları sonrası ‘şikeci’ damgası yiyebileceğini tabir eden Erman Özgür, “Başka bir ülkede futbol oynasan neyse. Birebir ülkede öbür bir grupla maçın varken, rakip gruplarıyla varken bu türlü bir röportaj olur mu Allah aşkına? Makus niyetli olmasan da bu ülkenin futbol kültürü hassastır” dedi.