Çaykur Rizespor | İsmail Köybaşı: Hoş günler bizi bekliyor!

Çaykur Rizespor | İsmail Köybaşı: Hoş günler bizi bekliyor!

9 Mart 2021 0 Yazar: admin

Spor Toto Muhteşem Lig takımlarından Çaykur Rizespor’da forma giyen İsmail Köybaşı, kadronun Mehmet Cengiz Tesisleri’ndeki antrenmanı öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Ligin 30’uncu haftasında cumartesi günü meskeninde Atakaş Hatayspor’u konuk edecek Rizespor’un deneyimli oyuncusu Köybaşı, “Hoca değişiklikleri bazen çalkantılı periyotlar için gerekli ve elzemdir. Bu değişiklikler içerisinde bize düşen vazife bu topluluk için, bu kent için, birbirimiz için yapmamız gerekenin en düzgününü yapabilmek. Bir an evvel içinde bulunduğumuz bu durumdan üste gerçek çıkmak için yapmamız gereken tek şey galibiyettir. Bir an evvel galibiyet alıp bunu taraftarımıza, topluluğumuza, öncelikli birbirimize armağan etmek istiyoruz. Zira hak ettiğimiz pozisyon bu değil” dedi.

Yeni teknik yöneticileri Bülent Uygun idaresinde alacakları bir galibiyetle durumlarının değişeceğini düşündüğünü kaydeden 31 yaşındaki futbolcu, “İyi bir takıma sahibiz, düzgün oyunculardan konseyi bir kadroyuz var. Bazen özgüven eksiklikleri bu stil durumların içerisine sokabilir. Durumu çözmek için gerekli olan şey galibiyettir. Futbol his işidir, birbirini tanıma ve vakit geçirme işidir. Bunlar da kolay sağlanacak şeyler değildir. Bunları perçinleyen şeyler de muvaffakiyettir. Biz bu muvaffakiyet grafiğinde biraz sekteye uğradık. Başarılı bir halde başladık, ondan sonra çalkantılı bir devir içerisine girdik. Bu bir mazeret değil lakin şu anda durumun ciddiyetinin farkında olup, bir an evvel kenetlenmek, bir olmak vaktidir. Yeni hocamızla, bir galibiyetle durumun değişeceğini düşünüyorum” diye konuştu.

“Güzel günler bizi bekliyor” diyen İsmail Köybaşı, “Rizespor sıkıntı bir deplasmandır, öncelikle bunu hissettirmemiz gerekiyor. Konutumuzda oynayacağız, galibiyete gereksinimimiz var, ondan sonrası çok daha kolay olacak. Hoş günler bizi bekliyor. Gol atmayı ben de çok özledim. Şu anda gol atıp atmamaktan fazla grubun bir an evvel galibiyete, yeterli oyuna gereksinimi var” tabirlerini kullandı