Emre Aşık’ın eşi Yağmur Aşık’a 2 yıl 9 ay mahpus cezası

Emre Aşık’ın eşi Yağmur Aşık’a 2 yıl 9 ay mahpus cezası

16 Mart 2021 0 Yazar: admin

Cezaevi firarisi sevgilisi Erdi Sungur ile birlikte futbolcu eşi Emre Aşık’ı öldürmek için cinayet planı yaptığı teziyle yargılanan Yağmur Aşık’a ‘jandarmaya direnmek ve hakaret’ suçlamasıyla da dava açılmıştı.

YAĞMUR AŞIK MAHPUSA GİRECEK

Sabah’tan Fatih Ulaş’ın haberine nazaran, Davayı karara bağlayan mahkeme; Aşık ve Sungur’a ‘Kamu görevlisine misyonunu yaptırmamak için direnme’ hatasından 1 yıl 3 ay mahpus cezası verdi. Mahkeme Aşık’ı ‘Kamu görevlisine vazifesinden ötürü hakaret’ cürmünden da 1 yıl 6 ay 22 gün mahpus cezasına çarptırdı.

Mahkeme cezaya ait rastgele bir erteleme yahut kararın açıklanmasını geri bırakma yoluna gitmedi. Cezanın isimli para cezası üzere öteki bir cezaya çevrilmesine de yer olmadığı kaydedildi.

Mahkemenin verdiği karar istinaf ve temyiz incelemesinin akabinde onanıp katılaşırsa Aşık, cezanın infazı için mahpusa girecek. Aşık’ın diğer davalardan aldığı cezalardaki erteleme kararları da bozulup infaz edilecek.

NE OLMUŞTU?

Düzce’nin Gülormanı Köyü’nde jandarma vazifelilerinin önleyici kolluk faaliyeti gerçekleştirdikleri sırada, Sungur ve yanında bir kişinin olduğu araç ihbarı yapıldı. Sungur ‘dur’ ihtarına uymayarak, jandarma vazifelisi Gökhan K.’nin üzerine aracı sürdü. Gökhan K. kendisini yana atarak aracın altında kalmaktan kurtuldu. Sungur, araçla vazifelinin eline çarpıp kaçtı. Daha sonra saklandıkları adreste yakalanan ikili burada da jandarmaya direndi. Aşık, “Hepinizin Allah belasını versin! Çoluğunuzdan çocuğunuzdan çıkar, pislikler” diyerek hakaret etti. Akabinde elinde takılı bulunan kelepçeyle jandarma vazifelisi Alperen A.’nın başına vurup onu yaraladı.