Galatasaray | İşte Fatih Terim’in alacağı ceza!

Galatasaray | İşte Fatih Terim’in alacağı ceza!

24 Mart 2021 0 Yazar: admin

Galatasaray haberi… Fatih Terim, Çaykur Rizespor maçı sonrası yaşanan olaylar nedeniyle PFDK’ya sevk edildi. Fatih Terim’e Profesyonel Disiplin Konseyi’nin ne kadar ceza vereceği en çok merak edilen mevzular ortasında yer alıyor.

Fanatik Gazetesi müellifi ve eski hakem Deniz Çoban, Galatasaray Teknik Yöneticisi Fatih Terim alacağı beklenen cezayı açıkladı ve yaşanan olaylarla ilgili yorumlarını Fanatik TV’ye aktardı.

Galatasaray Teknik Yöneticisi Fatih Terim’in hakaretle ilgili olan 41. unsurdan sevkinin yapıldığını söyleyen Deniz Çoban, “Fatih hoca bu maçta sarı kart görmüştü. Sarı karttan sonra rakip ekibin kulübesinin gerisindeki şahısla tartıştığına şahit olmuştuk. Fatih hoca aşikâr ki orada hakaret içeren kelam kullanmış ve hakemler bunu değerlendirmemiş ki gözlemci bunu raporuna yazmış. Fatih hocanın o dakikalarda sarı kartı var ve teknik kulübeyi terk ediyor bu sarı kartı gerektirir. Fatih hoca sarı karttan atılmalıydı. Ya da çatışmacı bir biçimde rakip kadro kulübesine gidiyor bu direkt kırmızı kartı gerektirirdi.” dedi.

Fatih Terim’in yaşadığı gerginliğin hakemlerin görmezden geldiğine dikkat çeken Deniz Çoban, “Burada üç olay var; Hakemlerimiz oyun kurallarını bilmiyorlar, Fatih hocanın bu aksiyonlarının karşılığının kırmızı kart olduğunu öğrenememişler. Diyelim ki oyun kurallarını biliyorlar o vakit gözleri görmüyor ya da kulakları duymuyor. Bu söylediğimden daha vahimi Fatih hocanın oradan oraya gittiğini gördüler fakat raporlarına yazmadılar. Fatih hocayı dışarıda tutarak söylüyorum asıl hadise budur. MHK’nin bu rapordan sonra ne yapacağını merakla bekliyorum” dedi.