İstanbul, Red Bull M.E.O. ile teknoloji turizminin başşehri oluyor

İstanbul, Red Bull M.E.O. ile teknoloji turizminin başşehri oluyor

4 Mart 2021 0 Yazar: admin

Dünyanın en rekabetçi taşınabilir oyun arenası Red Bull M.E.O. gerçekleşecek dünya finaliyle İstanbul’un dünyaya tanıtılmasında rol oynayacak. İstanbul’un sanal bir simülasyonunda gerçekleşecek Red Bull M.E.O. Dünya Finali’nde hem dünyanın en uygunları oyuncuları yarışacak hem de iştirakçiler meskenlerinin konforunda İstanbul’u gezmenin tadını çıkartacak. PUBG MOBILE, Hearthstone ve Teamfight Tactics Taşınabilir turnuvalarında her bir oyunun finali, İstanbul ile özdeşleşen ikonik noktalarda düzenlenecek. PUBG MOBILE Finali Haydarpaşa Garı’nın, Teamfigjht Tactics Finali Ortaköy’ün, Hearthstone Finali ise Kapalı Çarşı’nın teğe bir simülasyonunda gerçekleştirilecek.

Red Bull M.E.O. Dünya Finali oyunseverler kadar izleyiciler içinde eşsiz bir tecrübe sunacak. 13 günlük bir gaming şenliğine dönüşecek tertip, içinde yer alacak bu finallerin dışında Galata Kulesi, Sultanahmet Meydanı üzere tarihi noktaların olduğu dijital tıp ile de Türkiye’nin kültürel mirasının tanıtılmasına ve yaşatılmasına da katkı sağlayacak. Birebir vakitte heyecan verici canlı yayınların da yer aldığı simülasyon sayesinde iştirakçiler, İstanbul’un daha evvel mesken sahipliği yaptığı büyük tertiplerle bu defa dijital arenada tekrar buluşacak.

PUBG MOBILE’de Türkiye’yi iki ekip temsil edecek

Red Bull M.E.O. Dünya Finali’nde Şampiyonluk heyecanı 20 Mart tarihinde Kapalıçarşı’daki Hearthstone Dünya Finali ile başlayacak. 27 Mart’ta Ortaköy’de gerçekleşecek Teamfight Tactics ile sürecek seyahat dünyanın en eski tren istasyonlarından olan Haydarpaşa Garı’nda 22 ve 29 Mart’taki PUBG MOBILE finali ile tamamlanacak. Yapı Kredi Play ve Monster Notebook dayanaklarıyla gerçekleştirilecek Red Bull M.E.O. Dünya Finalleri’ne dair daha fazla bilgi RedBull.com/meo adresinde.

Red Bull M.E.O.’nun PUBG MOBILE finalinde dünya ikiye bölünecek. 22 Mart’ta Doğu ve 29 Mart’ta Batı olmak üzere iki şampiyonun belirli olacağı Red Bull M.E.O. Dünya Finalleri’nde Türkiye’yi temsil eden Futbolist ve Blaze Esports, Batı Şampiyonu olmak için çaba edecek.

Red Bull M.E.O. kenti oyun alanına çevirmeye devam ediyor

Red Bull M.E.O., Dünya Finalleri öncesinde kenti oyun alanına çevirmeyi sürdürüyor. Taşınabilir oyunseverler, PUBG MOBILE ile özdeşleşmiş drop kutularını Instagram üzerinden faal olan AR filtresi ile en yaratıcı ve eğlenceli halde kentin dilediği noktasına indirmeye çalışıyor. Her hafta en yaratıcı görüntüyü çeken ve belirtilen adımlarla Instagram hesabında paylaşan 3 oyunsever, sürpriz mükafatların sahibi oluyor. Bu eğlenceli tecrübeye katılmak için gerekli adımlara dair ayrıntılı bilgi RedBull.com/ARmeo adresinde.