Murat Ceylan kimdir? Murat Ceylan kaç yaşında, nereli? Survivor Murat Ceylan hakkında bilgiler

Murat Ceylan kimdir? Murat Ceylan kaç yaşında, nereli? Survivor Murat Ceylan hakkında bilgiler

9 Mart 2021 0 Yazar: admin

Survivor 2021’in 44. yeni kısmında şoke eden anlar yaşandı. Ünlüler kadrosunda yer alan ve oyunda çılgına dönen Davet Atakan, Steven ile sert bir tartışma yaşadı. ‘Özür dileyecek’ diye bağıran Davet ortaya giren Survivor sunucusu Murat Ceylan’a da sonlandı. Murat Ceylan’ın olaya müdahalede bulunması ve ‘Çağrı yeter’ demesiyle düzgünce sonlanan ve kendine hakim olamayan Davet adeta meczuba dönüyor ve ünlü sunucuya ‘Ne kâfi lan sana ne?’ kelamlarıyla beklenmedik bir reaksiyon verdi. Bu gelişmenin akabinde Acun Ilıcalı, Murat Ceylan’a bağıran ve üzerine yürüyen Davet Atakan’ın kendi isteğiyle ayrılmasını isteyerek bir unsur imza atıyor. Yarışmacının kendi isteğiyle ayrılmasını isteyen Ilıcalı, ‘Ben arkadaşıma yapılan bu hareketi kabul etmiyorum. Artık ‘yarışmayı bırakıyorum’ dersen memnun olurum” dedi. Survivor’ı heyecanla takip edenler Survivor Murat Ceylan’ın kim, kaç yaşında ve nereli olduğu merak ediyor.

Murat Ceylan kimdir?

Murat Ceylan, 15 Mayıs 1991 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Liseden sonra Londra’da Central Saint Martins’de Endüstriyel tasarım okudu. İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık kısmından mezun oldu. Şimdi 2 yaşındayken piyano çalmaya başlayan ve müzik ile ilgilenen Murat Ceylan Wish, İstanbul Devlet Konservatuvarları Profesörü Ergican Saydam’dan müzik dersleri aldı.

Survivor Murat Ceylan, 2013 yılında Panama’da yapılan, Acun Ilıcalı’nın hazırlayıp sunduğu 3. dönem Survivor Ünlüler – Gönüllüler müsabakasında Gönüllüler grubunda yarışmıştı. Müsabaka akabinde bir seyahat programıyla izleyicilerin karşısına çıktı.

17 Eylül 2014 tarihinde TV8’de başlayan “Para Bende” isimli her hafta öbür bir ülkede, öteki bir kentte geçen bir yarışta Almeda Abazi ile yarıştı. 2016 yılında Ozan Doğulu ve Davet Sertel aranjörlüğünde, kelam ve müziği kendisine ilişkin olan “Yeni Nesil” isimli bir müzik albümü çıkarttı.

Çıkış kesiminin klibini başarılı fotoğrafçı, Nihat Odabaşı ile çekti. İngilizce kesimleri ile de genç sanatçı dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. TMC SİNEMA ve Fox TV işbirliğinde hazırlanan FAMİLYA dizisinde oynadı. All Star formatlı Survivor 2018 döneminde tekrar yarışan Murat Ceylan, ‘5 yıl evvel çocuk olarak gittiği Survivor’a, olgunlaşmış bir genç olarak gidiyorum’ sloganıyla argümanını ortaya koymuştu.

Müziğin yanı sıra pek çok sporda faal olan Murat Ceylan, İstanbul Atlı Spor Klubü’nde lisanslı binicilik yapmaktadır. Fitness dışında sörf ve patenle ilgilenmektedir.