Öfkeyle nasıl başa çıkılır? Yepyeni Yoga Sistemi ile öfkeyle başa çıkabilmek mümkün! (UYGULAMALI VİDEO)

Öfkeyle nasıl başa çıkılır? Yepyeni Yoga Sistemi ile öfkeyle başa çıkabilmek mümkün! (UYGULAMALI VİDEO)

24 Mart 2021 0 Yazar: admin

Günümüzde birçok kişi sağlıklı ve keyifli bir ömür istiyor ve bunun yollarını arıyor. İçinde bulunduğumuz Covid-19 sürecinde bedensel olarak daha az hareket etmenin getirdiği fizikî meseleleri aşmak, oluşan gerginlik ve gerilimi ortadan kaldırmak için Milletlerarası Yoga Federasyonu’na (UYF) üye uzman antrenörler, herkesin meskenlerinde rahatlıkla uygulayabileceği Özgün Yoga Sistemi tekniklerinden oluşan yararlı görüntüler hazırlıyor.

Dört defa Dünya Yoga Şampiyonu ve Yoga Olimpiyat Şampiyonu Çiler Karataş tarafından hazırlanan “Öfkeye SON!” görüntüsündeki Orjinal Yoga Sistemi teknikleri sayesinde hayatınızın her alanında ortaya çıkabilen öfke duygusu ile başa çıkabilir, öfkeden özgürleşebilir ve öfkenin neden olduğu aksiliklerden kurtulabilirsiniz.

Orjinal Yoga Sistemi görüntülerinin danışmanlığını Milletlerarası Yoga Federasyonu Lideri Akif Manaf yapıyor. UYF Lideri Manaf, Özgün Yoga Sistemi ile ilgili şu noktalara dikkat çekiyor: “Gerçek Yoga yani Yepyeni Yoga Sistemi, üniversal bir spordur. Tüm sporların hem atası hem de anasıdır. Yeryüzünde mevcut olan tüm sporlar yoga temelinin üzerine oturur. Sekiz basamaklı Özgün Yoga Sistemi’nin üçüncü basamağı Asana olarak isimlendirilen duruşlardan oluşur. Asanalar, tam fizikî ve zihinsel rahatlamaya ulaşmak için vücudu ve zihni uyumlu bir biçimde harmanlar. Özgün Yoga Sistemi’ndeki duruşların tertipli uygulanması fizyolojik sistemi tümüyle gençleştirir. Asanalar sıhhat, hoşluk, güç, dayanıklılık, hafiflik, aydınlık, sinirsel dinginlik ve memnunluk verir. Omurga esnekliğini artırır, bağışıklık sistemini güçlendirir. Sistemli uygulama harikalık getirir. Orjinal Yoga Sistemi’nde yer alan duruşlar basamak evre, belli bir sırada ve uzman eşliğinde uygulandığında vücut ve ruh sıhhatine çok kıymetli faydalar sağlar. Tesirli olmalarının en büyük sebebi, gerçek nefes ve konsantrasyon eşliğinde uygulanmalarıdır.”

UYF Lideri Akif Manaf, “Öfkeye SON!” görüntüsündeki tekniklerin yararlarını ise şu halde anlattı: “Öfke son derece rahatsız edici, yorucu ve yıpratıcı bir histir. Bu görüntüde öfke hissinin dönüştürülmesini sağlayan çok özel ve tesirli Orjinal Yoga Sistemi teknikleri yer almaktadır. Görüntüde uygulanan duruşlar sayesinde vücut faal bir formda çalışmakta, zihin ve hisler yatışmaktadır. Kişi kendisini bütünlük ve ahenk içinde hissetmekte, öfke olumlu istikamette dönüşmektedir.”

Dört defa Dünya Yoga Şampiyonu ve Yoga Olimpiyat Şampiyonu Çiler Karataş, duruşları uygularken vücudu zorlamadan çalışılmasının kıymetini vurguladı. Karataş, “Videodaki teknikleri her muhtaçlık duyduğunuzda uygulayabilir ve öfkenizi dönüştürerek farkındalığınızı yükseltebilirsiniz” diyerek, öfkeyle başa çıkmak isteyen herkesi Özgün Yoga Sistemi tekniklerini uygulamaya davet etti.