Red Bull M.E.O. Dünya Finali için sanal İstanbul 17 Mart’ta açılıyor

Red Bull M.E.O. Dünya Finali için sanal İstanbul 17 Mart’ta açılıyor

12 Mart 2021 0 Yazar: admin

Dünyanın en rekabetçi taşınabilir oyun arenası Red Bull M.E.O.’da dünyanın en güzelleri Türkiye’de buluşuyor. Türkiye dahil 28 ülkeden gelen dünyanın en değerli 32 ekip ve 16 oyuncu, Red Bull M.E.O. Dünya Finali’nde şampiyonluk için, sanal ortama aktarılan İstanbul’da uğraş edecek. 13 günlük gaming şenliği, 17 Mart’ta sanal İstanbul’un açılmasıyla başlayacak. Bu şenliğin sonunda PUBG MOBILE, Hearthstone ve Teamfight Tactics oyunlarının dünya şampiyonları muhakkak olurken İstanbul da inovatif bir yolla keşfedilebilecek.

Tek tıkla İstanbul’u gez

Taşınabilir oyunseverlere yaratıcı bir tecrübe yaşatacak Red Bull M.E.O. Dünya Finali’nde 13 gün müddetle İstanbul’un en kıymetli noktaları sanal olarak gezilebilecek. Ortalarında 15 Temmuz Şehitler Köprüsü, Caddebostan, Galata Kulesi, Sultanahmet Meydanı, Balat ve İstanbul Boğazı’nın tam ortasında bir feribot seyahatinin de olacağı sanal İstanbul’da tıpkı vakitte heyecan verici canlı yayınlar, oyunlara ve etkinliklere dair birçok içerik ve küçük oyunlar da bulunabilecek. Bu simülasyon sayesinde iştirakçiler, İstanbul’un daha evvel mesken sahipliği yaptığı büyük tertiplerle bu kere de dijital arenada buluşacak.

Finaller tarihi noktalarda

17 Mart’ta İstanbul’u tek tıkla keşfetmek isteyen herkese açılacak şenlik simülasyonundan sonra gözler finallere çevrilecek. Tertipte şampiyonluk uğraşları İstanbul ile özdeşleşen noktalarda yaşanacak. Şampiyonluk heyecanı 20 Mart tarihinde Kapalıçarşı’daki Hearthstone Dünya Finali ile başlayacak. 27 Mart’ta Ortaköy’de gerçekleşecek Teamfight Tactics ile sürecek seyahat 22 ve 29 Mart’taki PUBG MOBILE finali ile tamamlanacak. Yapı Kredi Play ve Monster Notebook takviyeleriyle gerçekleştirilecek Red Bull M.E.O. Dünya Finalleri’ne dair daha fazla bilgi RedBull.com/meo adresinde.

PUBG MOBILE’de iki final olacak

Red Bull M.E.O.’nun PUBG MOBILE finalinde dünya da ikiye bölünecek. Red Bull M.E.O. Dünya Finalleri’nde 22 Mart’ta Doğu ve 29 Mart’ta Batı şampiyonu belirli olacak. Türkiye’yi temsil eden Futbolist ve Blaze Esports, Batı Şampiyonu olmak için gayret edecek.

Tertibin Hearthstone finalinde Canberk Binbay nam-ı başka Cabixo, Teamfigth Tactics finalinde ise Futbolist sportmeni Kaan “Fujitora” Çekli ve İlker “Overrated” Bozkurt Türkiye ismine çaba edecek.

Tüm kent oyun alanı

Red Bull M.E.O., Dünya Finalleri öncesinde kenti oyun alanına çevirmeyi sürdürüyor. Taşınabilir oyunseverler, PUBG MOBILE ile özdeşleşmiş drop kutularını Instagram üzerinden etkin olan AR filtresi ile en yaratıcı ve eğlenceli formda kentin dilediği noktasına indirmeye çalışıyor. Her hafta en yaratıcı görüntüyü çeken ve belirtilen adımlarla Instagram hesabında paylaşan 3 oyunsever, sürpriz mükafatların sahibi oluyor. Bu eğlenceli tecrübeye katılmak için gerekli adımlar RedBull.com/ARmeo adresinde.