Samsunspor Kulübü Lideri Yüksel Yıldırım’dan Fenerbahçe ve Damien Comolli açıklaması!

Samsunspor Kulübü Lideri Yüksel Yıldırım’dan Fenerbahçe ve Damien Comolli açıklaması!

29 Mart 2021 0 Yazar: admin

Samsunspor Kulübü Lideri Yüksel Yıldırım, D-Smart’ın Smart Spor kanalında yayınlanan Bol’ca Futbol programında Seçil Menteş ve Emre Bol’un konuğu oldu.

TFF 1. Lig’de gayret eden ve Muhteşem Lig’e çıkma yolunda savını sürdüren Samsunspor’a dair kıymetli açıklamalarda bulunan Yüksel Yıldırım, ”Dereyi görmeden paçayı sıvadık, bugün bunun acısını yaşıyoruz. Şampiyon olmadan Muhteşem Lig ile ilgili konuşmak istemem. Üstün Lig’de şampiyon olmuş Ertuğrul Hocayı 2. Lig’e getirirken ona 5 yıllık bir proje sundum. Hoca da bana güvenerek projeye inanarak geldi. 2 yıl üst üste şampiyon olup Muhteşem Lige çıkmak birinci amaçtı. Birincisini yaptık, ikinciye uğraşıyoruz. Ulusal maç ortası uygun geldi, kalan 7 maçımızı da kazanmak istiyoruz. Kendi göbeğimizi kendimiz kesmiş olacağız.” biçiminde konuştu.

Fenerbahçe’nin eski sportif yöneticisi Damien Comolli ile bir görüşme gerçekleştirdiğini belirten Yüksel Yıldırım, ”Hafta sonu Damien Comolli ziyaretime geldi. Comolli en azından satmayı biliyordu. Comolli benim arkadaşım, Toulouse kulübünün lideri şu anda. Altyapıları çok yeterli ve kıymetli paralara oyuncu satıyorlar. Samsunspor – Toulouse ortasında nasıl bir işbirliği yapabiliriz, onu konuştuk. Psikologların futboldaki ehemmiyetini anlattı bana mesela ve bunun devamlı olması gerektiğini aktardı. Gelecekle ilgili planlarımızı değerlendirdik.” açıklamasını yaptı.