Türkiye Futbol tarihinde verilen rekor cezalar… Fatih Terim zirvede!

Türkiye Futbol tarihinde verilen rekor cezalar… Fatih Terim zirvede!

29 Mart 2021 0 Yazar: admin

Bülent Ataman: Vestel Manisaspor – Sakaryaspor müsabakasında maçın hakemi Cüneyt Çakır’ın formasından çekip itişme yaşayan kaleci Bülent Ataman, PFDK tarafından 20 maç oynamama cezasına çarptırılmıştı. Müsabakanın 38. Dakikasında yaşanan bu olay sonucunda PFDK’nın en ağır cezalarından birisine de yer verilmiş oldu. Bu maç sonrasında Tahkim Heyeti tarafından 20 maçtan 12’ye düşürülse de dönem sonunda Bülent Ataman, gruptan ayrılmıştır.

Pascal Nouma: 2002-2003 döneminde Fenerbahçe’yle karşılaşan Beşiktaş’ta, o devrin yıldız isimlerinden Pascal Nouma gol attıktan sonra uygunsuz bir harekete imza atmıştı. Fenerbahçe tribünlerinin önünde elini şortunun içine sokarak hareket yapan Nouma’ya PFDK 7 aylık ceza vermiş ve Pascal Nouma’nın kontratı beşiktaş tarafından tek taraflı feshedilmiştir.

Engin Baytar: Birebir kaleci Bülent Ataman olayında yaşanan bir olayın tekrarı yeniden hakem Cüneyt Çakır ve bu sefer Galatasaray’ın yıldızı Engin Baytar atasında yaşandı. 2012 yılında Fenerbahçe ve galatasaray ortasında oynanan Üstün Kupa Finalinde Cüneyt Çakır’ın formasından tutarak akında bulunan Engin Baytar, 11 maçla cezalandırılmış ve sonrasında mesleği düşüşe geçmiştir.

Serkan Aykut 2005-2006 döneminde Samsunspor formasıyla son kere Harika Lig’de vazife alan Serkan Aykut, Kayserispor’la 0-0 sona eren müsabakanın bitiş düdüğünden sonra hakem Kuddusi Müftüoğlu’na saldırıp hakaret ettiği gerekçesiyle 10 maç ceza almıştı.

Arda Turan: 2017-2018 döneminin sonlarına yanlışsız Başakşehir formasıyla Harika Lig’e geri dönen Arda Turan, skandal bir olaya imza atarak 16 maç ceza almıştır. O günden sonra mesleği düşüşe geçen Arda Turan, Demir Küme Sivasspor maçında yardımcı hakem Erdinç Sezertam’a yönelik taarruz ve tehdidi nedeniyle tam 16 maç ceza alarak son devrin en yüksek cezasını alan futbolcusu olmuştur. 16 maç

Şehmus Özer: 2016 yılında geçirdiği trafik kazası sonucu ortamızdan ayrılan Şehmus Özer, 2013-2014 döneminde 1. Lig’de oynanan Göztepe – Karşıyaka derbisinde hakeme yönelik hareketi sonucunda 14 maçtan men cezası almıştı.

Serhat Akın: 2012-2013 döneminde mesleğinin son günlerini geçiren Serhat Akın, Altay formasıyla Eyüpspor’a karşı oynanan maçta Eyüpsporlu futbolcunun başına çekiçle vurmuş ve sonrasında o cazibeli Ali Cansun’a fırlattığı argümanıyla birlikte gözlemci raporuna yazılması sonucunda 8 maç ceza almıştır.

Fatih Terim: Ve PFDK’nın anlaşmakta en zorlandığı o isimde artık sıra. Hakemler, yaptığı basın açıklamaları ve rakip yöneticilerle girdiği diyaloglar sonucunda her dönem kesinlikle ceza gören Fatih Terim mesleği boyunca tam 38 maçta Galatasaray kadrosunu kulübe yerine tribünden desteklemiştir. 1996 ılından beri 38 maçla cezalandıran Terim, en son Çaykur Rizespor müsabakasında 2 maç ceza alarak toplam 38 müsabakada grubunun başında vazife alamayarak 1 dönemlik cezaya tamamlamış oldu. Böylece Fatih Terim, PFDK tarafından en fazla ceza alan Antrenör olmuş ve Galatasaraylı taraftarların PFDK’ya karşı sonlanmasına neden olmuştur.

HAZIRLAYAN: NİHAT UZEL