Türkiye’nin birinci VR Espor turnuvası

Türkiye’nin birinci VR Espor turnuvası

15 Mart 2021 0 Yazar: admin

Menteşe Belediyesi, VR Rhythm League iş birliği ile birlikte Türkiye’nin birinci VR Espor turnuvasını düzenliyor. Turnuvanın isim Sponsoru ise Papara oldu.

22-26 Mart 2021 tarihlerinde başlayacak turnuva son yılların en tanınan oyunlarından Beat Saber kısmında düzenlenecek olup Profesyonel ve Amatör olarak iki farklı kategoride gerçekleşecektir. Yarış formatı eleme tarzı olup iştirak 200 kişi ile sonludur. Offline düzenlenecek olan turnuva 5000? ödül havuzuna sahip olacaktır. Turnuva kayıtları 15 Mart 2021 Tarihinde Menteşe Belediyesi’nin Resmi Web Sitesinde açılacaktır.

VR Espor Nedir?

Son birkaç yıldır Espor dünyasına yeni bir alt kısım giriş yaptı. 2016 yılında Oculus ve HTC firmalarının Sanal Gerçeklik Gözlüğü yani kısaca VR sistemlerinin tanıtılması, hem olağan oyunlar hem de oyun müsabakaları açısından oyunun tarifini değiştiren bir yenilik oldu. Sanal gerçeklik gözlüklerinin süratli bir biçimde milyonlarca satışları ile standart oyunlar dışında olan VR (Sanal Gerçeklik) Espor aktiflikleri başladı.VR Espor’un oyuncuları etkileme hali standart bir aktivite olmamasıdır. Espor’dan farklı olarak VR Espor oyuncuların hareket etmesi, reaksiyon vermesi, koşması, yürümesi yüksek performanslı bir spor aktivitesi yapması ile ayrılmıştır. VR Espor, Espor’un eleştirilen fizikî spor kısmının geçiş kolu olmuştur.