Uyku sorunu nasıl giderilir? Uyku sorununa son! – Orjinal Yoga Sistemi

Uyku sorunu nasıl giderilir? Uyku sorununa son! – Orjinal Yoga Sistemi

5 Mart 2021 0 Yazar: admin

Günümüzde birçok kişi sağlıklı ve memnun bir hayat istiyor ve bunun yollarını arıyor. İçinde bulunduğumuz Covid-19 sürecinde bedensel olarak daha az hareket etmenin getirdiği fizikî sıkıntıları aşmak, bağışıklık sistemini güçlendirmek, oluşan gerginlik ve gerilimi ortadan kaldırmak için Memleketler arası Yoga Federasyonu’na (UYF) üye uzman antrenörler, herkesin meskenlerinde rahatlıkla uygulayabileceği Orjinal Yoga Sistemi tekniklerinden oluşan yararlı görüntüler hazırlıyor.

Üst üste 6. kere Dünya Yoga Şampiyonu ve Yoga Olimpiyat Şampiyonu olan Merve Tanrıverdi tarafından hazırlanan “Akşam İçin Yoga/ Rahat Uyku/Uyku Sorununa Son” görüntüsü ile gün uzunluğu yaşanan gerilim ve gerginliklerden kurtulup rahat bir uyku uyumak mümkün. Orjinal Yoga Sistemi’ne ilişkin tekniklerden oluşan bu pratik görüntü sayesinde yaşanan fizikî ve zihinsel rahatlama ile uyku sorunlarından kurtulabileceksiniz.

Özgün Yoga Sistemi görüntülerinin danışmanlığını Milletlerarası Yoga Federasyonu Lideri Akif Manaf yapıyor. UYF Lideri Manaf, Özgün Yoga Sistemi ile ilgili şu noktalara dikkat çekiyor: “Gerçek Yoga yani Yepyeni Yoga Sistemi, üniversal bir spordur. Tüm sporların hem atası hem de anasıdır. Yeryüzünde mevcut olan tüm sporlar yoga temelinin üzerine oturur. Sekiz basamaklı Orjinal Yoga Sistemi’nin üçüncü basamağı Asana olarak isimlendirilen duruşlardan oluşur. Asanalar, tam fizikî ve zihinsel rahatlamaya ulaşmak için vücudu ve zihni uyumlu bir formda harmanlar. Özgün Yoga Sistemi’ndeki duruşların sistemli uygulanması fizyolojik sistemi tümüyle gençleştirir. Duruşlar sıhhat, hoşluk, güç, dayanıklılık, hafiflik, aydınlık, sinirsel dinginlik ve memnunluk verir. Omurga esnekliğini artırır, bağışıklık sistemini güçlendirir. Tertipli uygulama harikalık getirir. Orjinal Yoga Sistemi’nde yer alan duruşlar basamak aşama, makul bir sırada ve uzman eşliğinde uygulandığında vücut ve ruh sıhhatine çok değerli faydalar sağlar. Tesirli olmalarının en büyük sebebi, hakikat nefes ve konsantrasyon eşliğinde uygulanmalarıdır.”

Memleketler arası Yoga Federasyonu Lideri Akif Manaf, “Akşam için Yoga/Rahat Uyku/Uyku Sorununa Son” görüntüsündeki tekniklerin yararlarını ise şu formda anlattı: “Uyku, organizmanın doğal gereksinimlerinden biridir. Vücudun istikrarını korumak için sağlıklı uyku kaidedir. Bu görüntüde uyku sorunu yaşayan şahısların yararlanabileceği çok özel Orjinal Yoga Sistemi teknikleri yer almaktadır. Görüntüde yer alan teknikler ile hudut sistemi gevşemekte, yatışmakta, fizikî ve zihinsel gerginlik atılmaktadır. Tüm gerginlik atıldığı için uyku derin ve sağlıklı olmaktadır.”

Üst üste 6. sefer Dünya Yoga Şampiyonu ve Yoga Olimpiyat Şampiyonu olan Merve Tanrıverdi, duruşları uygularken vücudu zorlamadan çalışılmasının değerini vurguladı. Tanrıverdi, “Videodaki teknikleri nizamlı bir formda uygulayarak daha sağlıklı ve kaliteli bir uykuya merhaba diyebileceksiniz” diyerek, herkesi Yepyeni Yoga Sistemi’nin bütünsel sıhhati müspet istikamette destekleyen çok tesirli tekniklerini uygulamaya davet etti.