Ebru Şancı: Alpaslan benim yapıtım

Ebru Şancı: Alpaslan benim yapıtım

16 Nisan 2021 0 Yazar: admin

Alpaslan Bey’in Ulusal Takım’a çağrıldığını öğrendiği an yaşadığı sevinç hafızalara kazındı. O manzaraları izleyince ne hissettiniz?

– Bana birinci evvel “Sana bir görüntü atacağım, ağlayacaksın” dedi. Ben de “Ne ağlayacağım ya” dedim. Görüntüyü attı, manzaraları izleyince sahiden gözlerim doldu. Zira o kadar düzgün biliyorum ki nasıl emek verdiğini… Hiçbir vakit “Onu aldılar, beni almadılar” demedi. Daima “Allah bana ne vakit nasip ederse o vakit olacak” dedi. Nasip bugüneymiş.

Alpaslan Beyefendi olağanda de bu türlü midir? Sevincini bu türlü zıplayarak mı gösterir?

– Kızdığı vakit çok kızar. Sevindiğinde de çocuk üzeredir. Çok duygusal bir insan. Yengeç burcu. Her şeyi en uçta yaşıyor. Bütün Türkiye bildiri attı. Allah hepsinden razı olsun.

Alpaslan Beyefendi, sizinle evlendikten sonra mesleğinde doruğa yanlışsız yürümeye başladı. “Her başarılı erkeğin ardında bir bayan vardır” kelamı sizi yansıtıyor sanırım…

– Bir adamı var eden ailesidir. Ben Alpaslan’la tanıştığımda Kasımpaşa’daydı. Sonra Eskişehir’e gittik. Makus bir devir yaşadık. Sonra Alpaslan, 6 ay top oynayamadı. Televizyondan arkadaşlarının maçını izleyip çocuklarının gazını çıkarıyordu. Daima çok düşündüm “Bu devri nasıl atlatırız” diye fakat Allah yardım etti. Bir sene boyunca 1 lira bile kazanmadı. Ben bir bayan olarak ardında durdum ve durmam da gerekiyordu. 3 tane evladımız var. En ümidi kestiği vakit bile “Sen yaparsın, sen güzelsin, sende yetenek var” dedim. Her an yanında oldum. Bence şu an kapasitesinin yarısıyla oynuyor. En büyük hayali Ulusal Takım’dı, oldu.

OFSAYT KURALINA BAŞIM BASMIYOR

Pekala, eşinizi hangi grupta görmek istersiniz? Yurtdışı hayaliniz var mı?

– Göztepe ile mukavelemiz bitiyor. Kalabilir de gidebilir de. “Artık nereye gidiyorsam geleceksin” dedi. Zira son 5 yılını 6 metrekarelik odada geçirmiş bir adam Alpaslan. Ne Elazığ’da konut tuttu ne de Eskişehir’de.

Futbola ilginiz daha evvel var mıydı?

– Evvelce de futbol izlemeyi seviyordum. Kendi kendime yorum yapıyorum lakin ofsayt kuralına bir türlü başım basmaz. Alpaslan çok anlattı fakat anlamıyorum.

Eşinizi güzel buluyor musunuz?

– Alpaslan güzel bir adam. Bir kez futbolcu ve Türkiye’deki bayanların ilgisini çekiyor. Birinci tanıştığımda baktım çocuk hoş. Konuta geldim anneme dedim ki “Bir çocukla tanıştım. Burnu biraz büyük, dişleri çürük, yamuk.” Bir hafta sonra dayanamadım. Dedim ki “Senin dişlerini yaptıralım. O gün 32 dişini yaptırdık. Sonra burnunu yaptırdım. Şu an olduğundan değişik bir adam. Alpaslan aslında benim yapıtım.

Sizin dokunuşlarınızla öbür bayanların da ilgisi artmaya başladı. Eşinize bildiri gönderen bayanlar var mı?

– Bayanların ilgisinin artması için güzel olması gerekmiyor. Parası olması kâfi. Herkes için söylemiyorum fakat evli bir erkeğe bayan yazıyorsa ilgisini çeken şey paradır. Hâlâ yazıyorlardır da bana söylemez artık.

YURTDIŞINA AÇILIYORUZ

Gelinlik markanızla hoş işlere imza attınız. Pandemi sizi nasıl etkiledi?

– Benimle birlikte bütün bu güzel iş yapanlar durdu. Seyahatler kısıtlandı. Düğünler iptal oldu. Bir sene cepten yedik. 6 ay kapı çalmadı.

Bu türlü olunca aklınıza çocuk kıyafetleri tasarlamak mı geldi?

– Motamot o denli oldu. Ne yapmalıyım derken “Çocuk kıyafetleri tasarlayayım, cebine de ayı koyayım” dedim. Çocuklar görünce tav oldu. Aslında geçen sene martta tasarlamıştım. Pandemi olmasa çıkaracaktım lakin beklettim.

Satışlar nasıl pekala?

– Çok hoş gidiyor. Ayıları çocuklara alerji yapar mı diye test ettirdim.

Tanıtımlarda kızlarınız da oynamış.

– Muhteşem model gibiler. Kaygıları bitmiyor. “Ben bu türlü poz vermem, ben çilek istiyorum” diyorlar.

Markanızla yurtdışına açılmak üzere planlarınız var mı?

– Londra’nın tam göbeğinde bir alışveriş zinciri mağazası vardır. Önümüzdeki eylül-ekimden itibaren markamız orada satılmaya başlayacak. Amerika’nın tekrar göbeğinde bir alışveriş zinciri var. Onlarla bağlantı halindeyiz. Pandemi azalırsa kocamı alıp bir Londra, Amerika yapacağım.

Fazıl Say’ın eşi Ece Dağıstan ile ilgili söylediği “Evlerimizi birleştirmedik. Farklı meskenlerde yaşıyoruz. Birbirimize gidip geliyoruz” kelamları hakkında ne düşünüyorsunuz?

– Hakikat söylemiş. Ben de Alpaslan ile 5 yıldır başka meskenlerde yaşıyorum. Kocam gelince sevgilim gelmiş üzere oluyor. Zira biz 3 günden fazla bir ortada kalamayız. Konutta erkek çekilmiyor. Bence erkek milleti konutta çok kalmamalı. Fazıl Say memnunsa katılıyorum.

Dördüncü çocuğu düşünüyor musunuz?

– Ben 5’e kadar düşünüyorum da annem düşünmüyor. (Gülüyor) Annem “Senin kadar yüzsüz insan görmedim. Doğuruyorsun bana veriyorsun. Ben olsam 10 tane doğururum. Her gün hakaret ediyorum sana alınmıyorsun. Beni kov” diyor. Millet karısını ikna etmekle uğraşır, ben annemi ikna etmeye çalışıyorum.

TAYTLI FOTOĞRAF PAYLAŞMAM YASAK

Toplumsal medyayı etkin kullanan birisiniz. Eşiniz size karışıyor mu?

– Karışmaz mı! Bir kez asla spor yaparken görüntü paylaşamıyorum, yasak.

Taytlı, büstiyerli fotoğraflara müsaade vermiyor. Esasen ben de artık 3 çocuklu biri olarak bana bir artısı olmadığı için paylaşmıyorum.

Ekseriyetle çocuklarımı, köpeklerimi paylaşıyorum. Daha çok ilgi çekiyor. Herkes “Eviniz daima bu türlü dağınık mı?” diye soruyor.

Valla daima bu türlü dağınık. 3 çocuklu, 5 köpekli bir konut bu. Nasıl toplayalım?

TV programı yapmayı düşünüyor musunuz? Sizin yaşantınızı merak eden önemli bir kitle var.

– Kanallardan teklifler geldi lakin çalışma saatlerinin uyumlu olması lazım. Sabaha kadar süren setlerde kalamam.

Futbolcu eşlerini ekseriyetle bu türlü son model otomobillerde, kıymetli çantaları takarken görüyoruz. Sizin bu türlü istekleriniz var mı?

– Evvelden vardı. Artık hiç yok.O yıllarda aldıklarımı hepsini çocuklar konutta yerlerde sürüklüyor. O denli bir hayatım yok. Alanların da kendi tercihi. Benimki alsa şu an hayır demem natürel lakin o denli bir isteğim yok.

MUTFAĞI HİÇ SEVMİYORUM

Pandemi periyodu sizin için nasıl geçiyor?

– Bodrum’a gittik. O devir hamileydim. Kocam pizza yaptı, pişi yaptı, oturduk yedik. Herkes üzere konutta takıldık. Alpaslan mutfakta benden daha maharetli. Mutfağı hiç sevmiyorum.

Çocuklara kim yemek yapıyor?

– Annem. Allah başımdan eksik etmesin. O olmasa üç çocuğu büyütemezdim. Hâlâ çocuklara annem bakıyor.

Kaynak: Hürriyet