Edin Visca – Trabzonspor transferine dönem sonu için müsaade geldi!

Edin Visca – Trabzonspor transferine dönem sonu için müsaade geldi!

1 Nisan 2021 0 Yazar: admin

Üstün Lig’de dönemin en istikrarlı oyuncusu olarak görülen Edin Visca’ya nazar değdi. Son 10 yılın en istikrarlı ve performansı üst seviye oyuncusu olarak vazife yapan Edin Visca, bu dönem şanssızlıklardan kurtulamadı. Geçtiğimiz dönem şampiyonluk olan Başakşehir’in en değerli silahı olan ve Avrupa devlerinden gelen teklifler reddiedilerek grupta kalan Edin Visca’nın performansı da istikrarlı grafiği de geride kaldı.

Tam 7 yıl boyunca sakatlık yaşamayan ve bu dönem birinci kere önemli sakatlıklar yaşayarak 19 maçta grubunun formasını giyemeyen Edin Visca, en son sakatlandığında Başakşehir’in ismi İstanbul Büyükşehir Belediyespor’du.

Bu dönem 3 kulvarda da Başakşehir forması giyen Edin Visca, 24 maçta 6 gol atıp 7 de asist yaparken kadrosuna önemli katkı sağlayamadı.

Dönem sonunda ekipten ayrılmak isteyen ve rotasını şimdiden eski hocası Abdullah Avcı’nın kadrosu olan Trabzonspor olarak belirleyen 31 yaşındaki Bosnalı sağ kanat oyuncusu Visca’nın kulübüyle 2025 yılına kadar mukavelesi bulunuyor.

Lider Göksel Gümüşdağ’ın Başakşehir’in ligde kalmasında Edin Visca’ya güvendiği ve ekip ligde kalırsa bonservisinde de kolaylık sağlayacağı Visca’nın dönem sonunda Trabzonspor’a gitmesine kesin gözle bakılıyor.

Harika Lig’de 281 maça çıkan ve bu maçlarda 81 gol atıp 81 asist yapan “Bay İstikrar” bakalım grubunu Harika Lig’de tutmayı başarabilecek mi?

HAZIRLAYAN: NİHAT UZEL