Son dakika | Arda Turan’ın tekrar yargılanmasına başlandı!

Son dakika | Arda Turan’ın tekrar yargılanmasına başlandı!

7 Nisan 2021 0 Yazar: admin

Sarıyer’deki bir gece kulübünde 10 Ekim 2018’de futbolcu Arda Turan ile müzikçi Berkay Şahin ortasında arbede çıkmış ve Turan hakkında dava açılmıştı. İstanbul 41. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen dava sonunda Arda Turan hakkında Hasret Şahin’e yönelik “cinsel taciz” cürmünden beraat kararı vermiş, “korku tasa yahut panik yaratacak formda silahla ateş etmek”, “ruhsatsız silah bulundurmak” ve “kasten yaralama” cürümlerinden ise toplam 2 yıl 8 ay 15 gün mahpus cezası vermişti. Lakin verilen karar, İstinaf Mahkemesi tarafından bozulmuş, Turan’a “cinsel taciz” hatasından da ceza verilmesi gerektiğine hükmedilmişti.

ŞAHİT BURAK YILMAZ FRANSA’DA

Milliyet’in haberine nazaran; Bozma kararının akabinde birinci duruşma bugün yapıldı. İstanbul 41. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya Arda Turan ve Hasret Şahin katılmadı. Duruşmada kelam alan Turan’ın avukatı müvekkilinin sakatlığı sebebiyle tedavi gördüğünü bu yüzden duruşmaya katılamadığını belirterek hekim raporu sundu. Avukat şahit Burak Yılmaz’ın Fransa’da olduğunu ve ligler bittikten sonra mahkemede hazır edeceklerini söyledi.

AVUKAT: “SANIK HAKKINDA ZORLA GETİRİLME ÇIKARILSIN”

Hasret Şahin’in avukatı ise müvekkilini bir sonraki duruşmada hazır edeceklerini söyleyerek, duruşmaya gelmeyen Arda Turan hakkında zorla getirme kararı çıkarılmasını talep etti.

Alınan beyanların akabinde orta kararını açıklayan mahkeme, İstinaf Mahkemesi kararına direnmenin maddede olmadığını belirterek, “Bozma ilamında sanık ve katılan tarafından ayrıyeten beyanlarının alınması istikametinde rastgele bir konunun bulunmaması nazara alınarak sanık ve katılanın duruşmada hazır olmaları istikametinden orta karardan dönülmesine” denildi. Mahkeme şahitlerin hazır edilmesi için mühlet vererek duruşmayı erteledi.