Trabzonspor ve Alanyaspor Harika Lig’de zirvede!

Trabzonspor ve Alanyaspor Harika Lig’de zirvede!

3 Nisan 2021 0 Yazar: admin

Muhteşem Lig’de 31 hafta geride kalırken, son 11 haftaya girilirken grupların ofsayt istatistikleri de muhakkak oldu. Harika Lig’de ofsayta en fazla yakalanan ekip maç başı 2.7 kere ofsayta yakalanan Konyaspor olurken, Konyaspor’u; Hatayspor ve Gençlerbirliği takip ediyor.

Dört ve Beşinci sırada tepe yarışının en kıymetli iki adaylarından Beşiktaş ve Galatasaray’In yer aldığı listede Galatasaray 2.1 sefer maç başı ofsayta yakalanırken 4 büyükler ortasında tepede yer aldı. Galatasaray’ın çabucak arkasında ise tepenin sahibi Beşiktaş maç başına 2 defa ofsayta düşerek yer alıyor.

Pekala en az ofsayta yakalanan gruplar limler? Tepede maç başına 1.2 sefer ofsayta yakalanan Alanyaspor yer alırken, Alanyaspor’u 1.3 kere ofsayta düşen Trabzonspor takip ediyor. Trabzonspor ve Alanyaspor ikinci yarılarda neredeyse hiç ofsayta yakalanmıyor. Yalnızca 0.6 kere maç başı ofsayta yakalanan ekipler, ekseriyetle birinci yarılarda bu uzağa düşüyor.

Şampiyonluğun bir başka argümanlı ekibi olan Fenerbahçe ise maç başına 1.6 kere ofsayta yakalanarak orta sıralarda yer alıyor.

HAZIRLAYAN: NİHAT UZEL