Türkiye Satranç Federasyonu Lideri Gülkız Tülay yeni projelerini anlattı!

Türkiye Satranç Federasyonu Lideri Gülkız Tülay yeni projelerini anlattı!

13 Nisan 2021 0 Yazar: admin

Türkiye Satranç Federasyonu Lideri Gülkız Tülay, D-Smart kanalında Aykut Aydın moderatörlüğünde gerçekleşen Gündem Özel programında soruları yanıtladı. fanatik.com.tr Yayın Direktörü Umut Eken’in de konuk olarak katıldığı programda satranç ismine heyecan verici gelişmelerden bahsedildi. Gülkız Tülay, Türkiye’de satrancın gelişimi, federasyonun gerçekleştirdiği yeni projeler, ulaşılan sportmen sayısı ve Türkiye’nin satranç kolunda yakaladığı milletlerarası başarılardan bahsetti.

“1 MİLYON SPORCUYU AŞTIK!”

Türkiye’de satrancın gelişimi hakkında konuşan Türkiye Satranç Federasyon Lideri Gülkız Tülay, “Lisanslı atlet sayısına ulaşmak ve 1 milyon atlet amacına ulaşmak bizim amacımızdı. 1 Milyon gayesine ulaştık hatta aşmaya da başladık. İnsanların gayesine ulaşması çok hoş bir his. Gücümüzü de grubumuzdan ve alandan alıyoruz. Çocukların satranca başlamış ailelerin geri dönüşleri bizi çok lakin çok keyifli ediyor ve bu bizim en büyük desteğimiz.” kelamlarını tabir etti.

“BEN DE HOBİ OLARAK BAŞLADIM!”

Lider Tülay, “Türkiye’de satranç eğitim kulüplerinin sayısı süratle arttı ve kızım Seray da satrançla tanıştı. Akabinde ben de hobi olarak başladığım satrancın içinde, satranç bir anda hayatımın merkezinde olmaya başladı. Çocuklara aslında yatırım yapıyorsunuz ve bu beni çok motive ediyor. O arkadaşlık kümeleri ve dayanak çok hoş şeyler. Ben de satranca hobi olarak başladım ve sonrasında federasyona bir veli olarak katıldım.” cümlelerini söz etti.