Ulusal Kadro takımına yeni adaylar!

Ulusal Kadro takımına yeni adaylar!

1 Nisan 2021 0 Yazar: admin

A Ulusal Kadromuzun 2022 Dünya Kupası Elemeleri’nde Hollanda, Norveç ve Letonya müsabakalarındaki aday takım birinci başta birtakım oyuncuların neden takıma dahil edilmediğiyle ilgili soru işaretleri yaratsa da, oynanan futbol tüm soru işaretlerini ortadan kaldırdı. A Millilerimiz süper bir performansla 3’te 3 yaparak başladığı Dünya Kupası Eleme müsabakalarında EURO 2020 öncesi rakiplerine kaygı verdi. Taylan Antalyalı ve Halil Akbunar’ın birinci sefer davet edildiği Ulusal Kadro takımında baht bulmayı bekleyen öbür oyuncular da varken, teknik yönetici Şenol Güneş’i EURO 2020 öncesi sıkıntı bir karar anı bekliyor. Pekala Şenol Güneş’in takım kurarken tatlı bir telaş yaşayacağı o isimler kimler?

Aytaç Kara: Bu dönem Kasımpaşa formasıyla yeterli bir performansa imza atan ve dönem sonunda mukavelesi biterek transfer yapmasına kesin gözle bakılan 28 yaşındaki merkez orta saha oyuncusu,iki sefer ulusal formayı sırtına geçirdi. Bu dönem Kasımpaşa formasıyla 28 maça çıkan futbolcu 3 gol asistlik performansıyla öne çıkıyor.

Salih Uçan: Dönem sonunda mukavelesi bitecek ofansif orta saha oyuncusu 27 yaşındaki Salih Uçan’ın da takıma alınmaması bir çok kişiyi şaşırttı. Bu dönem 33 maçta 3 gol atıp 4 de asist yapan Salih Uçan mesleği boyunca 1 kere Ulusal Formayı sırtına geçirdi.

Berat Özdemir: Trabzonspor’a devre ortasında transfer olan ve bilhassa 3 dönemdir Gençlerbirliği’nde uygun futboluyla Avrupa Takımlarınında radarında olan Berat Özdemir’in de takımda olamaması bilhassa Trabzonspor taraftarlarını şaşırttı. Bu dönem 24 maça çıkan ve 3 gol atan 22 yaşındaki orta saha oyuncusunu uzun vadede Ulusal Takım’da görmeye kesin gözüyle bakılıyor.

Rıdvan Yılmaz: Ergün Penbe – Hakan Ünsal – Abdullah Ercan’dan sonra Ulusal Takım’ın kanayan yarası olan sol bek sorununa ilaç üzere görülen Rıdvan Yılmaz da takıma dahil edilmedi. 1 buçuk dönemdir tesirli performansıyla Beşiktaş’ta sol beki Caner Erkin’den alan Rıdvan Yılmaz, Ulusal Takım’da bunu başaramadı. 19 yaşındaki hızlı sol bek oyuncusu Rıdvan Yılmaz, bu dönem 15 maçta 2 asistlik katkı sağladı.

Adem Büyük: Cenk Tosun ve Burak Yılmaz’ın yaşadığı sık sakatlıklar, Enes Ünal’ın formsuz grafiği derken herkes onu Ulusal Takım’da görmeyi düşünüyordu. İstikrarlı futbolu ve deneyimiyle Ulusal Ekip rotasyonunda kendisine baht verilmesi düşünülen Adem Büyük de formayı kapamadı. Bu dönem Yeni Malatyaspor formasıyla Muhteşem Lig’de 24 maça çıkan Adem Büyük, 11 gol 2 asistlik performansıyla formayı hak eden isimlerden olmuştu.

Serdar Dursun: Darmstadt forması ile Bundesliga 2’de fırtınalar estiren Serdar Dursun’da Şenol Güneş’in gelecekteki takım için talih verebileceği isimlerden. Bu dönem 28 maçta 17 gol 8 asistlik devasa bir performansla futboldaki tavan yılını yaşayan golcü futbolcu, verdiği her röportajda ulusal kadro hayalinden bahsediyor.

HAZIRLAYAN: NİHAT UZEL