Ünlü rallici Can Çelebi’ye ikinci uzaklaştırma

Ünlü rallici Can Çelebi’ye ikinci uzaklaştırma

4 Nisan 2021 0 Yazar: admin

Kılıçoğlu, 2 yıl bağ yaşadığı Çelebi’nin kendisine şiddet uyguladığını tez ederek 1 ay uzaklaştırma kararı aldırmış ve savcılığa kabahat duyurusunda bulunmuştu. Tabirinde Çelebi’nin elleriyle boynunu sıktığını anlatan Kılıçoğlu, “Can Çelebi ‘Bak seni öldürürüm, hiçbir eşyanı bu meskenden alamazsın’ diyerek tehditlerde bulundu ve itekleyerek duvarın olduğu kısma düşürdü. İmdat diye bağırmam üzere polis takımları geldi, şikâyetçiyim” demişti. Savcılığa tabir veren Can Çelebiise kendisinin şiddete uğradığını belirterek şikâyetçi olmuştu.

ÖLDÜRÜLMEKTEN KORKUYOR

Savcılık soruşturması devam ederken, Kübra Senemay Kılıçoğlu 1 aylık önlem mühletinin bittiğini ve Can Çelebi’nin tehditlerini sürdürdüğünü tez ederek yine korunma talebinde bulundu.

Dilekçede, “Öldürülmekten korkan Kübra Senemay Kılıçoğlu meskenden çıkamamaktadır. Yaşadığı dayak ve mevt korkusunu atlatamayan Kılıçoğlu, tehditlerle daha fazla endişeye kapılmıştır” denildi. Talebi haklı bulan mahkeme, önlem mühletini uzatarak Can Çelebi’nin Kübra Senemay Kılıçoğlu’na 1 ay daha yaklaşmamasına karar verdi. Can Çelebi’nin karara yaptığı itiraz reddedildi. (Hürriyet)